Egyház és pénz

Kiss Ulrich eloadas GYERGYO kicsiplakatÚjra Gyergyószentmiklósra látogat Kiss Ulrich jezsuita szerzetes. Szombaton este 7 órától a Szent István plébánián tartja előadását Egyház és pénz: Isten fizesse! címen.

„Ha az internet legnépszerűbb kereső motorjába beírjuk az egyház és pénz kulcsszavakat, akkor az első tíz találat közül számos kritikus bejegyzés az egyházról, pontosabban a katolikus egyházról, annak pénzügyi helyzetéről, esetleg arról szól, hogy mennyi pénzt juttat az egyháznak az állam. Emiatt az egyház és állam szétválasztása napjaink egyik kedvenc, sokat hajtogatott témája – pedig Jézustól származik" - fogalmaz előadása kapcsán a jezsuita szerzetes, aki hajdan édesapja tanácsára nem választotta a „link szakmát", az újságírást, inkább közgazdász lett. Ennek ellenére ma ha akarna sem tudna távol maradni a médiától.
Előadásmódja különleges, mondandója elgondolkodtató. Aki teheti, hallgassa, szívlelje meg.