Hirdetések – június 1

• Kedden folytatódik a Szent Antal kilenced.
• Pénteken elsőpéntek, meglátogatjuk a betegeket és a szokásos szentségimádásokat megtartjuk. Du. 19,00 órától felkészítőt tartunk a júniusban keresztelni szándékozó szülők és keresztszülők számára!
• Egyházközségünkbe vendégek érkeznek Kiskunmajsáról csütörtökön, június 5-én kb. este 9 órakor és 4 személynek szállást keresünk. Aki szállást tud biztosítani, kérjük, jelentkezzen a plébánián.
• Plébániánk autóbuszt indít a pünkösdi búcsúra. Iratkozni lehet a plébánia irodában. Az utazás költsége 15 lej.
• Vasárnap, Pünkösd vasárnapján reggel 8 órától szentmise lesz a főtéren a zarándokvonat utasaival. A szentmise főcelebránsa Böjte Csaba OFM.
• Jövő vasárnap du. 17 órától lesz egyházközségünkben a bérmálás. A bérmálkozók részére kedden, szerdán és csütörtökön vizsga lesz az ismertetett beosztás szerint.
• Csütörtökön és pénteken az esti szentmise keretében lelki felkészülés lesz pünkösdre és a bérmálásra. A szentmiséket Ft. Bilibók Géza marosújvári plébános fogja végezni. A szentmisék alatt gyónási lehetőség lesz mindenki számára.
• Szintén csütörtökön este 19 órától találkozás lesz a bérmaszülők számára.
• Pénteken 16 órától bűnbánati ima és gyónás a bérmálkozók számára, 17 órától pedig a bérmaszülők számára.
• Hétfőn, Pünkösd másodnapján 11.00, és 18.00 órától lesznek szentmisék a templomban. A 9 órás szentmisét a külföldről érkezett zarándokok végzik.
• Szintén Pünkösdhétfőn a 10.30 órás szentmise keretében köszöntik a 25 és 50 éves házassági évfordulót ünneplőket a Szent Miklós templomban.
• Június 15-én, Szentháromság vasárnapján tartjuk a 25 és 50 éves házassági évfordulók megünneplését. Kérjük a jubilálókat és hozzátartozóikat jelentsék a plébánián az ünneplő párokat.
• Az elsőáldozás alkalmával a templomban készített felvételek próbaképei elkészültek, a plébánia irodájában megnézhetők és rendelhetők.
• Az egyházközségünkhöz tartozó Hanuleac Tamás papszentelése június 29-én, Péter és Pál apostolok ünnepén, de. 10 órakor lesz a gyulafehérvári székesegyházban. Erre az eseményre autóbusz indul, amelynek ára 35 lej. Iratkozni lehet a plébánián.
• Diákok nyári lelki táborai:
- I- IV. osztályosoknak, június 22 – 25 között.
- V-VIII. osztályosoknak, július 27 -33 között,
- Valamint a IX – XII. osztályosoknak július 30 –augusztus 3 között.
Iratkozni lehet a hitoktatóknál, illetve a Szent Miklós plébánián.
A táborok összértéke 65 lej. Az iratkozásnál kérünk 20 lejt előlegként!

Az Anyaszentegyház házasságot hirdet:

• IZSÓ CSABA, szül. Gyergyószentmiklóson, az Izsó György református és Király Jolán róm. kat. szülők fia házasságkötésre jelentkezett SZÉKELY MÓNIKÁVAL, aki szül. Gyergyócsomafalván, a Székely Sándor és Kovács Mária róm. kat. szülők leányával. Hirdetjük először.

• FERENCZ TIBOR, szül. Gyergyóalfaluban, a Ferencz Márton és Ábrahám Erzsébet róm. kat. szülők fia házasságkötésre jelentkezett KONCSAG OLGA – RÉKÁVAL, aki szül. Gyergyószentmiklóson, a Koncsag Ádám és Kiss Olga - Mária róm. kat. szülők leányával. Hirdetjük először.