Hirdetések – április 6

• Hétfőn és csütörtökön a megszokott időben plébániai hittanórák, azaz bérmálási felkészítő. Kedden a plébániai hittanra várjuk az elsőáldozókat.
• Egyházközségünkben a Triduum (3 napos szentbeszéddel egybekötött előkészület a Húsvétra) hétfőtől szerdáig tart. A szentmisék este 18 órától kezdődnek. Vezetője Márton István gödemesterházi plébános.
• Elsőáldozó gyermekek szüleinek találkozója lesz csütörtökön, ápr. 10-én este 19 órától.
• Pénteken, ápr. 11-én este 19 órától folytatódik a Belső iránytű című előadássorozat. Az előadás címe: Személyi központúság a kapcsolatokban. Előadó: Sebestyén Ottó – katolikus pap, az erdélyi Háló elnöke.
• Lelki nap lesz a bérmálkozók számára szombaton, ápr. 12-én.
• Jövő vasárnap Virágvasárnap, a barkaszentelés 11 órakor kezdődik és folytatódik a szentmisével.
• Megkérjük az imacsoportok vezetőit, hogy a nagyszombati szentségimádás sorrendjét jelöljék be a sekrestyében található űrlapon.
• Húsvét közeledtével a kedves hívektől adományokat fogadunk el a Szentsír díszítésére.
• A hagyományossá vált nagyszerdai keresztút az idén is meg lesz tartva. A gyülekezés az örmény templomban nagyszerdán, ápr. 16-án du. 18 órakor lesz, majd áldás után indul a keresztút a Csobothegy-i Szent Anna kápolnához.
• A plébánia Ifjúsága és egyben a ministráns csoport zarándoklatát az idén is megszervezik Gyulafehérvárra, április 17- én nagycsütörtökön az olajszentelési szentmisére. A zarándoklatra iratkozni lehet a plébánián. Az utazás ára 35 lej.

Az Anyaszentegyház házasságot hirdet:

• AMBRUS HUNOR, szül. Gyergyószentmiklóson, az Ambrus Dénes és Siklódi Margit róm. kat. szülők fia házasságkötésre jelentkezett GERÉD ERIKÁVAL, aki szül. Gyergyószentmiklóson, a Geréd Antal és Both Judith róm. kat. szülők leányával. Hirdetjük először.

Adományok: A Szent István templom és plébánia javára
Összesen: 1050 lej