Hirdetések – június 22

• Június hónapban minden este 17,45 órától Jézus Szíve litániát végzünk.
• Az egyházközségünkhöz tartozó Hanuleac Tamás papszentelése jövő vasárnap, június 29-én, Péter és Pál apostolok ünnepén, de. 10 órakor lesz a gyulafehérvári székesegyházban. Erre az eseményre autóbusz indul hajnali 4 órakor, amelynek ára 35 lej. Iratkozni lehet keddig a plébánián.
• A jövő héten búcsúk lesznek:
- Keresztelő Szt. János születésének ünnepén, jún. 24-én, kedden 11 órától Tekerőpatakon
- Jézus Szent Szíve ünnepén, jún. 27-én, pénteken 11 órától Ditróban és a Botvári kápolnánál, 17 órától a felszegi csengettyűnél
- Szent László ünnepén, jún. 28-án, szombaton du. 17 órától a Szent László téren (az Igo hátánál)
- Szent Péter és Pál apostolok ünnepén, jún. 29-én, vasárnap 12 órától Csomafalván és Orotván, 13 órától Háromkúton
- Sarlós Boldogasszony ünnepén, júl. 2-án, szerdán 11 órától Újfaluban
• A bérmálkozás alkalmával készített csoportképek és DVD átvehetők a plébánia irodában. Ugyanitt megnézhetők és rendelhetők a templomban készített felvételek.
• Vakációs bibliahetet szervezünk óvodások és általános iskolások részére július 3 és 5 között. A programok de. 10 – 13 óra között zajlanak a Szent István plébánián. Jelentkezni a plébánián kell július 1-ig. Ára 10 lej. Részletek olvashatók a hirdetőtáblán.
• Ferences gyermektábort szerveznek a csíksomlyói ferences kolostorba IV. – VIII. osztályos gyermekek számára július 17 és 20 között. Részletek a hirdetőtáblán!
• Diákok nyári lelki táborai:
- I- IV. osztályosoknak, június 22 - 25 között.
- V-VIII. osztályosoknak, július 27 - 30 között,
- Valamint a IX – XII. osztályosoknak július 30 - augusztus 3 között.
Iratkozni lehet a hitoktatóknál, illetve a Szent Miklós plébánián.
A táborok összértéke 65 lej. Az iratkozásnál kérünk 20 lejt előlegként!

Adományok: A Szent István templom és plébánia javára
Összesen: 350 lej
- 1 név nélkül adományozó – 50 lej
- Elh. Főcze László hozzátartozói – 150 lej
- Demeter Attila – a Bucsin negyedből – 50 lej
- Jakab Róbert – a Bucsin negyedből – 100 lej

Az Anyaszentegyház házasságot hirdet:

• SZAKÁCS OSZKÁR BALÁZS, szül. Csíkszentmiklóson, a Szakács Mihály és Antal Mária róm. kat. szülők fia házasságkötésre jelentkezett BARICZ EMŐKE ANNÁVAL, aki szül. Gyergyószentmiklóson, a Baricz Jenő és Axinescu Erzsébet róm. kat. szülők leányával. Hirdetjük harmadszor.

• BERECZKY BOTOND, szül. Gyergyószentmiklóson, a Bereczky József és Csibi Ildikó róm. kat. szülők fia házasságkötésre jelentkezett DÉCSE CSORJA ANNA - ILDIKÓVAL, aki szül. Maroshévízen és lakik Gyergyószentmiklóson, a Décse István róm. kat. és Csorja Anna – Ágnes ref. szülők leányával. Hirdetjük először.

• PORTIK TIHAMÉR, szül. Gyergyószentmiklóson, a Portik Sándor és Réthi Mária róm. kat. szülők fia házasságkötésre jelentkezett BENEDEK MÁRIÁVAL, aki szül. Gyergyószentmiklóson, a Benedek Imre és Kolumbán Jolán róm. kat. szülők leányával. Hirdetjük először.