Hirdetések – június 15

• Június hónapban minden este 17.45 órától Jézus Szíve litániát végzünk.
• Csütörtökön Úrnapja, az Oltáriszentség ünnepe. Kötelező ünnep, irodai szolgálat nincs. Itt a szentmise de. 11 órakor lesz. Este 19 órától ünnepi szentmise lesz a Szent Miklós templomban, utána pedig az Úrnapi körmenet a főtéren mindkét plébánia híveinek részére. Az ünnep szebbé tételéhez, virágok hintetéséhez, kérjük az elsőáldozókat, hogy szerdán du.15.00-órára menjenek próbára, a Szent Miklós plébániára.
• Úrnapi körmenetet követően a Szegletkő közösség szervezésében a Szent Miklós templomban szentségimádás lesz este 21.00 és reggel 7.00 óra között. Szeretettel hívunk mindenkit, hogy együtt imádkozzunk a városunkért.
• Csütörtökön du. 16 órától a bérmálkozókat várjuk megbeszélésre.
• Pénteken, június 20-án az esti szentmise után szentségimádás lesz, amely éjfélkor szentmisével zárul.
• Az egyházközségünkhöz tartozó Hanuleac Tamás papszentelése június 29-én, Péter és Pál apostolok ünnepén, de. 10 órakor lesz a gyulafehérvári székesegyházban. Erre az eseményre autóbusz indul hajnali 4 órakor, amelynek ára 35 lej. Iratkozni lehet a plébánián.
• A bérmálkozás alkalmával a templomban készített felvételek próbaképei elkészültek, a plébánia irodájában megnézhetők és rendelhetők.
• Vakációs bibliahetet szervezünk óvodások és általános iskolások részére július 3 és 5 között. A programok de. 10 – 13 óra között zajlanak a Szent István plébánián. Jelentkezni a plébánián kell július 1-ig. Ára 10 lej. Részletek olvashatók a hirdetőtáblán.
• Ferences gyermektábort szerveznek a csíksomlyói ferences kolostorba IV. – VIII. osztályos gyermekek számára július 17 és 20 között. Részletek a hirdetőtáblán!
• Diákok nyári lelki táborai:
- I- IV. osztályosoknak, június 22-25 között.
- V-VIII. osztályosoknak, július 27-30 között,
- Valamint a IX – XII. osztályosoknak július 30-augusztus 3 között.
Iratkozni lehet a hitoktatóknál, illetve a Szent Miklós plébánián.
A táborok összértéke 65 lej. Az iratkozásnál kérünk 20 lejt előlegként!

Adományok: A Szent István templom és plébánia javára
Összesen: 135 lej
- 1 név nélkül adományozó – 35 lej
- Páll Gyula – a Bucsin negyedből – 100 lej

Az Anyaszentegyház házasságot hirdet:

• IZSÓ CSABA, szül. Gyergyószentmiklóson, az Izsó György református és Király Jolán róm. kat. szülők fia házasságkötésre jelentkezett SZÉKELY MÓNIKÁVAL, aki szül. Gyergyócsomafalván, a Székely Sándor és Kovács Mária róm. kat. szülők leányával. Hirdetjük harmadszor.

• FERENCZ TIBOR, szül. Gyergyóalfaluban, a Ferencz Márton és Ábrahám Erzsébet róm. kat. szülők fia házasságkötésre jelentkezett KONCSAG OLGA – RÉKÁVAL, aki szül. Gyergyószentmiklóson, a Koncsag Ádám és Kiss Olga - Mária róm. kat. szülők leányával. Hirdetjük harmadszor.

• FARKAS LÁSZLÓ CSONGOR, szül. Gyergyószentmiklóson, a néhai Farkas Attila és Kastal Tünde róm. kat. szülők fia házasságkötésre jelentkezett VADÁSZ-SZATMÁRI EMESÉVEL, aki szül. Gyergyószentmiklóson, a Vadász – Szatmári István róm. kat. és Szatmári Margit ref. szülők leányával. Hirdetjük harmadszor.

• SZAKÁCS OSZKÁR BALÁZS, szül. Csíkszentmiklóson, a Szakács Mihály és Antal Mária róm. kat. szülők fia házasságkötésre jelentkezett BARICZ EMŐKE ANNÁVAL, aki szül. Gyergyószentmiklóson, a Baricz Jenő és Axinescu Erzsébet róm. kat. szülők leányával. Hirdetjük másodszor.