Hirdetések – április 27

• Kedden folytatódik a Szent Antal kilenced.
• Május 1-én és 2-án nincs irodai szolgálat.
• A csütörtökön elkezdődő májusi ájtatosságok minden nap az esti szentmise előtt 17.30 órakor kezdődnek.
• Pénteken elsőpéntek, meglátogatjuk a betegeket és a szokásos szentségimádásokat megtartjuk.
• Pénteken, május 2-án, du. 18,30 órától felkészítőt tartunk a májusban keresztelni szándékozó szülők és keresztszülők számára!
• Ma avatják szentté II. János Pál pápát a jó pápaként is emlegetett XXIII. Jánossal együtt. A szentté avatási szertartást élőben közvetíti román idő szerint 11 órától a M1 és Duna World csatorna.
• Ma, az esti szentmise után dokumetum filmvetítés lesz a templomban II. János Pál pápa életéről. Szeretettel várunk mindenkit!
• Április 30-án, szerdán: - du. 17.00-órai kezdettel a Caritas szervezésében Sebestyén Lázár tart előadást a Márton Áron u 22- szám alatti hátsó épületben. Az előadás témája: a betegközvetítés lesz, amelyre minden érdeklődőt szeretettel várnak.
• Május 15, az utolsó határidő, amikor még rendelkezhetnek jövedelmi adójuk 2%-áról. Azok, akik még nem éltek a lehetőséggel, kérjük, ajánlják fel egyházközségünk részére.
• Jótékonysági koncertek lesznek a Szent István templom harangjainak és a Szent József templom építési költségeinek támogatására:
- április 27 (vasárnap) – 16,30-tól – a Szent István templomban
- május 4 (vasárnap) – 17,30-tól – a Szent Miklós templomban
Elhangzanak dalok Erdélyről, Székelyföldről Oláh Aranka előadásában. Mindenkit szeretettel várunk!

Az Anyaszentegyház házasságot hirdet:

• ELEKES D. LEHEL - GRENFELL, szül. Gyergyószentmiklóson, az Elekes D. Martin Csaba és Móga Enikő róm. kat. szülők fia házasságkötésre jelentkezett BENEDEK BERNADETTEL, aki szül. Gyergyószentmiklóson, a Benedek Csaba és Szász Annamária róm. kat. szülők leányával. Hirdetjük harmadszor.

• CZIRJÁK CSABA, szül. Gyergyószentmiklóson, a Czirják József és Ilyés Erzsébet róm. kat. szülők fia házasságkötésre jelentkezett PAMFIL DANA-VAL, aki szül. Dézsen és lakik Gyergyószentmiklóson, a Pamfil Richárd gör. kel. és Antal Judit róm. kat. szülők leányával. Hirdetjük először.

• GYÖRGY CSABA, szül. Gyergyószárhegyen, a néhai György Lajos és Csergő Sarolta róm. kat. szülők fia házasságkötésre jelentkezett SCHMUTZER MÓNIKÁVAL, aki szül. Maroshévízen és lakik Gyergyószentmiklóson, a Schmutzer László és Baricz Magdolna róm. kat. szülők leányával. Hirdetjük először.

Adományok: A Szent István templom és plébánia javára
Összesen: 455 lej