Hirdetések – április 13

• Húsvét közeledtével a kedves hívektől adományokat fogadunk el a Szentsír díszítésére.
• Kedden elkezdődik a Szent Antal kilenced.
• A hagyományossá vált nagyszerdai keresztút az idén is meg lesz tartva. A gyülekezés az örmény templomban nagyszerdán, ápr. 16-án du. 18 órakor lesz, majd áldás után indul a keresztút a Csobothegy-i Szent Anna kápolnához.
• Nagyszerdán, április. 16-án ellátjuk a húsvéti szentgyónást igénylő betegeket, kérjük, jelentsék a plébánián vagy a papoknál.
• A Szent Három nap programja:
NAGYCSÜTÖRTÖK:
- 9.00 - Jeremiás siralmai
- 18.00 – az utolsó vacsora emlékmiséje a lábmosás szertartásával, utána oltárfosztás és szentségimádás
NAGYPÉNTEK:
- 9.00 - Jeremiás siralmai
- 12.00 – nagypénteki keresztút a Szent Miklós templomtól a temetőbe
- 17.00 – csonkamisének nevezett nagypénteki szertartás, amelyben az Úr Jézus szenvedésére és kereszthalálára emlékezünk, utána szentségimádás
NAGYSZOMBAT:
- 8.30 – Vízszentelés szertartása
- 8.45 –Jeremiás siralmai
- 9.00 – Szentségimádás a kifüggesztett program szerint. Még vannak üres órák, ahová jelentkezőket várunk az imádság vezetésére!
- 21.00 – vigília szentmise, utána feltámadási körmenet. Kérjük a híveket, hozzanak magukkal gyertyát!
HÚSVÉTVASÁRNAP:
- 6.30-kor a Szent Anna kápolnánál megtartjuk a hagyományos ételszentelést, igeliturgia keretén belül.
- 7.00 – Ünnepi szentmise keretében eledelszentelés itt a templomban.
9 órakor nem lesz szentmise, csak 11.30 órakor és este 18 órakor.
A határkerülés reggel 8 órakor indul a Szent Miklós templom előtti térről.
- 15.00 –szentmise a Szent Kristóf kápolnában.
HÚSVÉTHÉTFŐ: - két szentmise lesz itthon 11 és 18 órakor.
• Jegyes kurzust indítunk, április 26-án, szombaton este 1900-órától a Szent Miklós plébánián. Kérjük azon fiatalokat és jegyeseket, akik idén szeretnének házasságot kötni, jelentkezzenek a plébánián!

Az Anyaszentegyház házasságot hirdet:

• AMBRUS HUNOR, szül. Gyergyószentmiklóson, az Ambrus Dénes és Siklódi Margit róm. kat. szülők fia házasságkötésre jelentkezett GERÉD ERIKÁVAL, aki szül. Gyergyószentmiklóson, a Geréd Antal és Both Judith róm. kat. szülők leányával. Hirdetjük másodszor.

• ELEKES D. LEHEL - GRENFELL, szül. Gyergyószentmiklóson, az Elekes D. Martin Csaba és Móga Enikő róm. kat. szülők fia házasságkötésre jelentkezett BENEDEK BERNADETTEL, aki szül. Gyergyószentmiklóson, a Benedek Csaba és Szász Annamária róm. kat. szülők leányával. Hirdetjük először.

Adományok: A Szent István templom és plébánia javára
Összesen: 1080 lej
- 3 név nélkül adományozó – 950 lej
- Siklódi Piroska – a Virág negyedből – 30 lej