Hirdetések – december 22

• Vasárnap / Ma: A város központjában, az esti szentmisét követően 19.15 órától az adventi koszorú negyedik gyertyájának meggyújtására kerül sor. Minden érdeklődőt szeretettel várnak.
• Karácsony vigíliáján, dec. 24-én este a gyerekek pásztorjátékot adnak elő 21.00 órától, majd ezután kezdődik az éjféli mise. Ekkor érkezik a gyerekek számára az angyal is.
• Karácsony napján a Gyilkostónál az ünnepi szentmise 13.00 órától kezdődik.
• Karácsony másodnapján két szentmise lesz, de. 11.00 és este 18.00 órától. Ezen a napon (dec. 26) du. 16.00 órától a Szent Miklós templomban kerül sorra a hagyományos Karácsonyi Jótékonysági koncert a Domokos Pál Péter Dalkör – Nőikar, az Ipartestület Férfikara, a Vaskertes Iskola művészeti osztályának kórusa és a Szent Miklós Kamara együttes részvételével. A begyűlt adományokat a Szent Miklós templom felújítási munkálatainak segítésére ajánlják fel a kórusok.
• Vasárnap, dec. 29-én, Szentcsalád ünnepén szentmisék délelőtt 9.00, 11.00 és este 18.00 órától lesznek. Az esti szentmise keretében énekel Oláh Aranka népdalénekesnő és tanítványai.
• Kedden, dec. 31-én, Szilveszter napján az év végi hálaadó szentmise este 18.00 órakor lesz.
• Újév napján a 9 órás szentmise elmarad, csak 11.00 és este 18.00 órától lesz szentmise.
• A házszentelés az idén jan. 2-án kezdődik. Minden reggel 9 óra körül indulunk, 13 óra körül ebédszünet van. Kérjük, hogy nézzék át figyelmesen a házszentelési beosztást, mert változások vannak az előző évekhez képest. A beosztás ki van függesztve a hirdetőtáblán, az internetes honlapunkon, és a helyi újságokban is. Lehetőség van egyházi hozzájárulás kifizetésére a házszentelés alkalmával a kántoroknál. Bíztatjuk a kedves híveket, hogy fogadják kellő áhítattal a Szent Keresztet. Azok, akik vállalják az étkezéssel való kiszolgálást, kérjük, hogy jelezzék. Előre is hálásan köszönjük.
• Mivel a házszentelés az idén januárban kezdődik, a két ünnep között a hétköznapi szentmisék nem reggel lesznek, ahogy felvettük, hanem este 18 órától kezdődnek.

A harangláb építésére összesen: 2280 lej
- 7 név nélkül adományozó – 1280 lej
- Tódor Éva – a Bucsin negyedből – 50 lej
- Jézus Barátai Imaközösség Bucsin negyedi csoportja – 100 lej