Hirdetések – október 20

• Október folyamán ájtatosságot végzünk a szentmisék előtt, 17,30 órától.
• Ma a begyűlt perselypénzt a missziók megsegítésére fordítjuk.
• Ma, okt. 20-án az esti szentmise után kezdődik a szentségimádás és éjfélkor szentmisével ér véget.
• A felnőtt bérmálkozókat az egész város területéről várják találkozóra, okt. 30 és 31-én, szerdán és csütörtökön este 1900 órára a Szent Miklós plébániára.
• Okt. 23-án szerdán du. 16.30-órai kezdettel ünnepi megemlékezés lesz az 1956-os Forradalom és Szabadságharc emlékére a temetőben.
• Okt. 28-án hétfőn, este 18.30 órára a „Szent Miklós" plébánián elsőáldozó gyermekek szüleit várják találkozóra.
• Felhívjuk a hívek figyelmét, hogy a IV. –V. és a VI.-VII.-VIII. osztályos hittanórák kezdési időpontja megváltozott. A IV.-V. osztálynak 15 órától a VI.-VII.-VIII. osztálynak 16 órától lesz a hittanóra. Az I. –II. osztály hittanórájának időpontja nem változik.
• Kérjük azokat a fiatalokat, akik közelebbről – húsvétig – házasságot szeretnének kötni, jelentkezzenek a plébánián okt. 30-ig, hogy a jegyes kurzust elindíthassuk.
• Felhívjuk a hívek figyelmét, hogy jövő vasárnap kezdődik a téli időszámítás.
• A Caritas Ki -ÚT program lelkigyakorlatot szervez szenvedélybetegeknek és hozzátartozóknak Csíksomlyón nov. 7 - 10 között. Jelentkezni okt. 31-ig lehet. Részvételi díj: 90 lej/fő. Részletek a hirdetőtáblán!
• Szeretettel várják okt. 26-án, szombaton este 8 órára az alfalvi Művelődési Házba a NÉPEMÉRT VÁLLALOM című zenemű előadására.
• A tavalyi évben Kiskunmajsa, Gyergyószentmiklós testvérvárosa, Hajdó István-emlékkönyvet készíttetett. Városunk névadójának ünnepén, Szent Miklós napján emlékeztek Hajdó István főesperes-plébánosra, ekkor került sor az említett könyvbemutatóra. Idén is szeretettel emlékezünk meg a több mint húsz évet Gyergyószentmiklóson szolgáló főesperes-plébánosra. Minden érdeklődőt szeretettel várunk október 26-án, szombaton este 19 órára a Szent István plébániára, ahol a kiskunmajsai '56-os Történelmi Alapítvány elnöke, Dr. Kozma Huba történész úr az emlékkönyv kapcsán kötetlen baráti beszélgetésre invitálja a tisztelt híveket. Ugyanitt megvásárolható lesz a Hajdó István 70. születésnapjára kiadott emlékkönyv is.

• A Székely Nemzeti Tanács október 27.-én Berecktől Kökösig megszervezi a Székelyek Nagy Menetelését az egységes, önálló, autonóm Székelyföldért. Megkérünk mindenkit, hogy vegyen részt a megmozduláson. A Művelődési Központ elől induló autóbuszokra iratkozni lehet a magyar pártok helyi székházaiban, valamint a Székely Tanács irodájában. A szervezők megkérik a jelentkezőket, hogy lehetőségeikhez mérten, az iratkozásnál anyagi hozzájárulással is támogassák az induló autóbuszokat.

A Szent István plébánia javára, valamint a harangláb építésére összesen: 165 lej
- 1 név nélkül adományozó – 35 lej
- Mária Iskola imacsoport – 100 lej