Hirdetések – szeptember 29

• Ma, Szent Mihály napja, a gyulafehérvári Székesegyház búcsús ünnepe és egyben Szentírás vasárnapja. Ezen a napon a Főegyházmegye gyűjtést szervez a Szentírás üzenetének terjesztése céljából.
• Ugyancsak ma Biblia maraton lesz a Szent Miklós templomban, azaz egész napos Szentírás olvasás a katolikus Bibliatársulat szervezésével. Mindazok, akik részt vesznek, és egy félórán keresztül hallgatják, vagy olvassák a Szentírást, teljes búcsúban részesülnek. A búcsú feltételei: gyónás és áldozás; a pápa szándékára elvégezendő: Egy Hiszekegy..., egy Miatyánk.., és egy Üdvözlégy Mária.
• Holnap, szept. 30-án, hétfőn este 19.00-órára a „Fogarassy Mihály" és a „Vaskertes" iskolában járó előáldozók szüleit várják találkozóra a Szent Miklós plébánián.
• Csütörtökön, okt. 3-án 19.00 órára várjuk a Szent István templomban elsőáldozó gyermekek szüleit találkozóra.

• A kedves hívek figyelmét felhívjuk, hogy szeptember 30-től, hétfőtől az esti szentmisék időpontja változik a Szent Miklós templomban. Az esti szentmisék 18.00- órától lesznek.
• Október hónapban Rózsafüzér ájtatosságot tartunk minden este 17.30 –órától. Arra kérjük a rózsafüzért társulat vezetőket, hogy a sekrestyében található űrlapokon jegyezzék be az októberi ájtatosságok vezetésének sorrendjét.
• Jövő héten elsőpéntek, meglátogatjuk a betegeket és a szokásos szentségimádásokat megtartjuk.
• Felkészítőt tartunk szülők és keresztszülők részére okt. 4-én, pénteken 18.30 órától a plébánián.
• Kedden, október 1-én örökös szentségimádási nap lesz a Szent Miklós templomban, és egyben megünneplik az Idősek Világnapját.
Az ünnepség 10.00 órától szentmisével kezdődik a Szent Miklós templomban, amelynek keretében kiszolgáltatják a betegek kenetét, majd a Korona termében ünnepi műsorra kerül sor. Kérjük, hogy beteg hozzátartozóikat segítsék, hogy tudjanak részt venni az ünneplésen.
• Jövő vasárnap a 11 órás szentmise keretében köszöntjük az Időseket itt a templomban. Szeretettel várunk minden Szépkorút!
• Az Emmausz bibliakör az idén is folytatódik. Az első találkozás okt. 4-én, pénteken este 18.40 órától lesz a plébánián. Részletek olvashatók a hirdetőtáblán!
• A Szent István plébánia lelkinapot szervez pedagógusok részére okt. 5-én, szombaton de. 9 és 14 óra között. Téma: A pedagógus hite. A hit fejlődési szakaszai. Szeretettel várunk minden pedagógust az együttgondolkodásra, lelki feltöltődésre.
• 2014-ben plébániánkon bérmálás lesz. Kérjük a X. – XI.-es fiatalokat, hogy jelentkezzenek bérmálásra a plébánián. Kérjük azokat a fiatalokat, akik a tavasz folyamán már elvitték a jelentkezési lapokat adják le a plébánia irodában.

Az Anyaszentegyház házasságot hirdet:

• LUKÁCS CSABA, szül. Marosvásárhelyen, a néhai Lukács József és Grito Anna református szülők fia házasságkötésre jelentkezett BENEDEK SIMONA-val, aki szül. Gyergyószentmiklóson, a Benedek Oszkár és Ghinea Ana szülők leányával. Hirdetjük másodszor.

• SZŐCS LÁSZLÓ, szül. Gyergyószentmiklóson, a Szőcs Mátyás és Balázs Mária Magdolna róm. kat. szülők fia házasságkötésre jelentkezett SZÉKELY ADÉLLAL, aki szül. Gyergyószentmiklóson, a Székely Zoltán és Varga Enikő róm. kat. szülők leányával. Hirdetjük először.

• MIRON MIHAI COSTEL, szül. Marosvásárhelyen, a Miron Mihai ortodox és Borsa Éva róm. kat. szülők fia házasságkötésre jelentkezett ITKOR ERZSÉBETTEL, aki szül. Gyergyószentmiklóson, az Itkor András és Tamás – Szóra Éva róm. kat. szülők leányával. Hirdetjük először.

A Szent István plébánia javára, valamint a harangláb építésére összesen: 190 lej
- 1 név nélkül adományozó – 40 lej
- Szóra Lajos – a Tatár utcából – 50 lej