Hirdetések – szeptember 22

• Körlevél
• Jövő héten elkezdődnek a hittanórák a harmadikosok részére. A hittanóra időpontja: kedd 13.15 óra.
• Szombaton, szept. 28-án van templomunkban az örökös szentségimádási nap. A szentségimádás de. 10 órakor kezdődik az Oltáriszentség kitételével és este 18 órakor szentmisével zárjuk. A templomban egész nap szentségimás lesz a kifüggesztendő beosztás szerint. Kérjük a híveket, minél többen vegyenek részt.
• Kérjük az imacsoportokat, hogy a sekrestyében található űrlapokon jegyezzék be az októberi ájtatosságok vezetésének sorrendjét.
• Jövő vasárnap, Szent Mihály napja, a gyulafehérvári Székesegyház búcsús ünnepe és egyben Szentírás vasárnapja. Ezen a napon a Főegyházmegye gyűjtést szervez a Szentírás üzenetének terjesztése céljából.

• Ugyancsak Szentírás vasárnapján Biblia maraton lesz a Szent Miklós templomban, azaz egész napos Szentírás olvasás a katolikus Bibliatársulat szervezésével. Mindazok, akik részt vesznek, és egy félórán keresztül hallgatják, vagy olvassák a Szentírást, teljes búcsúban részesülnek. A búcsú feltételei: gyónás és áldozás; a pápa szándékára elvégezendő: Egy Hiszekegy..., egy Miatyánk.., és egy Üdvözlégy Mária.
• 2014-ben plébániánkon bérmálás lesz. Kérjük a X. – XI.-es fiatalokat, hogy jelentkezzenek bérmálásra a plébánián. Kérjük azokat a fiatalokat, akik a tavasz folyamán már elvitték a jelentkezési lapokat adják le a plébánia irodában.
• Október 1-én örökös szentségimádási nap lesz a Szent Miklós templomban, és egyben megünneplik az Idősek Világnapját.
Az ünnepség 10.00 órától szentmisével kezdődik a Szent Miklós templomban, amelynek keretében kiszolgáltatják a betegek kenetét, majd a Korona termében ünnepi műsorra kerül sor.
• A Szent István plébánia lelkinapot szervez pedagógusok részére okt. 5-én, szombaton de. 9 és 14 óra között. Téma: A pedagógus hite. A hit fejlődési szakaszai. Szeretettel várunk minden pedagógust az együttgondolkodásra, lelki feltöltődésre.
• A kedves hívek figyelmét felhívjuk, hogy szeptember 30-tól, hétfőtől a Szent Miklós templomban az esti szentmisék 1800- órától kezdődnek. Itt a Szent István templomban a szentmisék kezdési időpontja nem változik.

Az Anyaszentegyház házasságot hirdet:

• LUKÁCS CSABA, szül. Marosvásárhelyen, a néhai Lukács József és Grito Anna református szülők fia házasságkötésre jelentkezett BENEDEK SIMONA-val, aki szül. Gyergyószentmiklóson, a Benedek Oszkár és Ghinea Ana szülők leányával. Hirdetjük először.