Hirdetések – augusztus 18

• Kedden, aug. 20-án templomunk felszentelésének ünnepe. Ünnepi szentmise lesz du. 18 órától. A szentmise után ünnepség keretében lesz az új kenyér – a város kenyerének – megáldása a templom melletti téren. Mindenkit szeretettel várunk!
• Szűz Mária királynő ünnepén, aug. 22- én csütörtökön a Kovács Péter tetőn:
- De. - Házszentelés
- ¼ 15.00- órától - Keresztúti ájtatosság
- 15.00- órától – Búcsús szentmise
- Békényfőtől lefelé és a 3-as km-től felfelé, valamint a Kovács Péter felé vezető út mentén, a házszenteléseket aug. 24-én, szombaton de. 9.00 órától kezdjük. Kérjük, hogy mindazon személyek, akik igénylik a házszentelést jelezzék a Szent Miklós plébánia hivatalában.
• Autóbusz indul a szeptember 8-án tartandó Kiskunmajsa-i búcsúra. Kérjük a résztvenni szándékozó híveinket jelentkezzenek a plébánián legkésőbb szept. 1-ig. Az indulás időpontja szept. 5, csütörtök este. Az utazás költsége függ a jelentkezők számától, előlegbe 100 lejt kell lefizetni.
• Szeretettel hívják az ifjúsági csoportokat a Kivilágított templomok éjszakájára a ditrói Jézus szíve templomba szept. 14-én, szombaton este 20 órától. A résztvételi szándékot jelezni kell szept. 10-ig. Részletek a hirdetőtáblán!

• Megérkeztek a Mária Imák és a Halotti zsolozsma és más imádságok elhunytakért című imafüzetek. Kérjük azokat, akik igényelték, vegyék át a plébánián.

Az Anyaszentegyház házasságot hirdet:

• BIRÓ SZILÁRD, szül. Csíkszenttamáson, a Bíró Vilmos és Papp Zsófia róm. kat. szülők fia házasságkötésre jelentkezett COTFAS BEÁTÁVAL, aki szül. Gyergyószentmiklóson, a Hobaj Árpád nevelőapa és Kopacz Zsuzsanna róm. kat. szülők leányával. Hirdetjük harmadszor.

• KOVÁCS ÁRPÁD, szül. Gyergyószentmiklóson, a Kovács Sándor és Polgár Erzsébet róm. kat. szülők fia házasságkötésre jelentkezett BOTH ADÉLLAL, aki szül. Gyergyószentmiklóson, a Both Imre és Márton Erzsébet róm. kat. szülők leányával. Hirdetjük harmadszor.

• MAJOR LEHEL, szül. Székelykeresztúron és lakik Csekefalván, a Major László és Dénes Margit unitárius szülők fia házasságkötésre jelentkezett PÁLL ANNAMÁRIÁVAL, aki szül. Gyergyószentmiklóson, a Páll Ignác és Bakos Mária róm. kat. szülők leányával. Hirdetjük harmadszor.

• SZABÓ CSABA, szül. Gyergyószárhegyen, a Szabó László és Drăguşanu Gabriela róm. kat. szülők fia házasságkötésre jelentkezett KARI MAGDOLNA CSILLÁVAL, aki szül. Gyergyószentmiklóson, a néhai kari József és Szabó Éva Juliánna róm. kat. szülők leányával. Hirdetjük másodszor.

• PÁL LEVENTE, szül. Csíkszeredában és lakik Gyergyószentmiklóson, a Pál István és Pupák Erika róm. kat. szülők fia házasságkötésre jelentkezett TERZA MELÁNIÁVAL, aki szül. Sepsiszentgyörgyön és lakik Mikóújfaluban, a Terza Tibor és Boér Piroska róm. kat. szülők leányával. Hirdetjük másodszor.

• SÁNTA ISTVÁN, szül. Csíkszeredában és lakik Gyergyóalfaluban, a Sánta Antal és Bálint Julianna róm. kat. szülők fia házasságkötésre jelentkezett CZIKÓ KATALINNAL, aki szül. Gyergyószentmiklóson, a Czikó Zoltán és Imre Krisztina róm. kat. szülők leányával. Hirdetjük először.

• SALAT LEHEL - SZILVESZTER, szül. Gyergyószentmiklóson, a Salat József és Köllő Mária Magdolna róm. kat. szülők fia házasságkötésre jelentkezett BARTHA DALMÁVAL, aki szül. Mezőbándon, a néhai Bartha Zoltán – András és Bartha Emese református szülők leányával. Hirdetjük először.

• KOZMA GYŐZŐ, szül. Magyarkapuson, a Kozma Antal és Gerőcz Erzsébet ref. szülők fia házasságkötésre jelentkezett KISS GABRIELLÁVAL, aki szül. Gyergyószentmiklóson, a Kiss András és Csergő Edit róm. kat. szülők leányával. Hirdetjük először.

A Szent István plébánia javára, valamint a harangláb építésére összesen: 1550 lej
- Gáll József – a Békény u. 172 sz. alól – 1500 lej
- Elhunyt Balázs László gyerekei – 50 lej

- Köszönet Portik Órás Vilmosnak, hogy az alszegi csengettyű tetőszerkezetét megjavította!