Hirdetések – augusztus 11

• Nagyboldogasszony ünnepére virradóra, éjszakai engesztelő virrasztást, illetve szentségimádás tartanak a Szent Miklós templomban, aug. 14-én, szerdán este 20 órától, csütörtök hajnal 5 óráig. A szentségimádások között éjfélkor szentmise lesz.
• Nagyboldogasszony ünnepén, aug. 15-én, csütörtökön, itt a templomban az ünnepi szentmise du. 18 órától lesz. Az ünnep miatt nem lesz irodai szolgálat. Ezen a napon búcsús szentmisék lesznek:
- Szárhegyen de. 12 órától
- Marosnyíren 12.30 órától.
• Szűz Mária királynő ünnepén, aug. 22- én csütörtökön a Kovács Péter tetőn:
- De. - Házszentelés
- ¼ 15.00- órától - Keresztúti ájtatosság
- 15.00- órától – Búcsús szentmise
• Megérkeztek a Mária Imák és a Halotti zsolozsma és más imádságok elhunytakért című imafüzetek. Kérjük azokat, akik igényelték, vegyék át a plébánián.
• A Gyergyói Területi Ifjúsági Tanács a Szt. István plébániával partnerségben aug. 16. – 18.-án szervezi a Fiatal Házasok Hétvégéjét, amire mindenkit szeretettel várnak. A programban van csapatépítés, interaktív előadások kommunikáció a konfliktuskezelés témában, kirándulás az Aqua parkban Brassóba és vasárnap este ifjúsági szentmise itt a templomban. Részvételi díj családonként 40 lej. Jelentkezni Kántor Boglárkánál.
Ugyanakkor kérjük, járuljanak hozzá, lehetőségeikhez mérten, a rászoruló családok megsegítéséhez a program keretén belül. Bárki adományát szívesen fogadjuk, legyen az ruha, gyerekruha, játékok, tartós élelmiszer, vagy pénz, amelyeket a plébániára kell eljuttatni.

Az Anyaszentegyház házasságot hirdet:

• KISS LEVENTE, szül. Gyergyószentmiklóson, a Kiss Máthé és Páll Mária Magdolna róm. kat. szülők fia házasságkötésre jelentkezett BORBÉLY ANDREÁVAL, aki szül. Kisvárdán és lakik Demecserben, a Borbély András és Batári Éva róm. kat. szülők leányával. Hirdetjük harmadszor.

• FÜLÖP LÁSZLÓ, szül. Gyergyóditróban, a néhai Fülöp Ferenc és Csibi Anna róm. kat. szülők fia házasságkötésre jelentkezett KORMÁNSZKY RITÁVAL, aki szül. Gyergyószentmiklóson, a Kormánszky József – Attila és Bartis Ilona róm. kat. szülők leányával. Hirdetjük harmadszor.

• BIRÓ SZILÁRD, szül. Csíkszenttamáson, a Bíró Vilmos és Papp Zsófia róm. kat. szülők fia házasságkötésre jelentkezett COTFAS BEÁTÁVAL, aki szül. Gyergyószentmiklóson, a Hobaj Árpád nevelőapa és Kopacz Zsuzsanna róm. kat. szülők leányával. Hirdetjük másodszor.

• KOVÁCS ÁRPÁD, szül. Gyergyószentmiklóson, a Kovács Sándor és Polgár Erzsébet róm. kat. szülők fia házasságkötésre jelentkezett BOTH ADÉLLAL, aki szül. Gyergyószentmiklóson, a Both Imre és Márton Erzsébet róm. kat. szülők leányával. Hirdetjük másodszor.

• MAJOR LEHEL, szül. Székelykeresztúron és lakik Csekefalván, a Major László és Dénes Margit unitárius szülők fia házasságkötésre jelentkezett PÁLL ANNAMÁRIÁVAL, aki szül. Gyergyószentmiklóson, a Páll Ignác és Bakos Mária róm. kat. szülők leányával. Hirdetjük másodszor.

• SZABÓ CSABA, szül. Gyergyószárhegyen, a Szabó László és Drăguşanu Gabriela róm. kat. szülők fia házasságkötésre jelentkezett KARI MAGDOLNA CSILLÁVAL, aki szül. Gyergyószentmiklóson, a néhai kari József és Szabó Éva Juliánna róm. kat. szülők leányával. Hirdetjük először.

• PÁL LEVENTE, szül. Csíkszeredában és lakik Gyergyószentmiklóson, a Pál István és Pupák Erika róm. kat. szülők fia házasságkötésre jelentkezett TERZA MELÁNIÁVAL, aki szül. Sepsiszentgyörgyön és lakik Mikóújfaluban, a Terza Tibor és Boér Piroska róm. kat. szülők leányával. Hirdetjük először.

Köszönet: - a gondnokságnak és a kórusnak a szívélyes fogadtatásért