Hirdetések – július 7

• Július 10-én, szerdán este 19 órától ünnepi szentmise lesz a ditrói nagytemplomban, ahol a főcelebráns dr. Cserháti Ferenc, a külföldi magyarok lelkipásztori ellátásával megbízott segédpüspöke lesz. A szentmise után Pitti Katalin operaénekes, érdemes művész hangversenye lesz hallható. Minden érdeklődőt szeretettel várnak.
• Jövő vasárnap a 18 órás szentmise keretében a dunaharaszti kórus énekel!
• Búcsús szentmisék lesznek:
- A Gyilkostó –i Szent Kristóf kápolnánál, július 21-én, vasárnap déli 1300-órától, amelyet az autók megáldása követ.
- Kilyénfalván – július 22-én, hétfőn, de. 11.00 órától
- A Szent Anna kápolnánál július 26-án, pénteken, de. 1200 órától. A keresztalja 830 –órától indul a Szent Miklós templomból, amit a keresztút követ.

• Vasárnap/ Ma- A felszegi templom építésével kapcsolatba NAGY TALÁLKOZÓT SZERVEZ A HELYSZINEN a Szent Miklós plébánia, du. 1800 órai kezdettel. Részletes tájékoztatót szeretnének tartani, valamint a híveink véleményét, meglátását, javaslatait szeretnék összegyűjteni a templom titulusával, búcsújával és építésének támogatási módjával kapcsolatba.
Minden érdeklődőt szeretettel várnak, különösen a felszegieket.
• A budapesti Szent István Bazilikában hagyományosan megszervezik a Nagyboldogasszony ünnepére virradó éjszakai Engesztelő virrasztást. Érsek úr kérése, hogy főegyházmegyénk hívei is csatlakozzanak ehhez az ájtatossági programhoz, és lehetőség szerint szervezzék meg a virrasztást augusztus 14, szerda este 20 órától csütörtök reggel 5 –ig.
• Egy szegény család egy szobás albérletet keres magánházban.
• Érsek Úr döntése alapján Bartos Károly plébánost augusztus 1-ei hatállyal más plébániára helyezi.

Az Anyaszentegyház házasságot hirdet:
• ILYÉS ISTVÁN, szül. Gyergyóalfaluban, az Ilyés István és Mihálydeák Erzsébet róm. kat. szülők fia házasságkötésre jelentkezett BÁLINT ÁGNESSEL, aki szül. Gyergyószentmiklóson, a Bálint József és Antal Anna róm. kat. szülők leányával. Hirdetjük harmadszor.

• BENDE LEVENTE-LÁSZLÓ, szül. Gyergyószentmiklóson, a Bende Benedek református és Madaras Mária róm. kat. szülők fia házasságkötésre jelentkezett BÁLINT TÜNDE-MÁRIÁVAL, aki szül. Gyergyószentmiklóson, a Bálint Boldizsár és Portik Teréz róm. kat. szülők leányával. Hirdetjük másodszor.

• FERENCZ CSABA, szül. Gyergyószentmiklóson, a Ferencz István és néhai Stefánkovits Mária róm. kat. szülők fia házasságkötésre jelentkezett LÁSZLÓ ANDREÁVAL, aki szül. Kovásznán, a László István és Mátéffi Anikó róm. kat. szülők leányával. Hirdetjük másodszor.

• HAJNAL ATTILA, szül. Gyergyószentmiklóson, a Hajnal László és Benedek Edit róm. kat. szülők fia házasságkötésre jelentkezett GÁL ANIKÓVAL, aki szül. Gyergyószentmiklóson, a Gál István és Bálint Ana róm. kat. szülők leányával. Hirdetjük először.

• MÁRTON JÁNOS, szül. Gyergyószentmiklóson, a néhai Márton János és Szilágyi Etelka róm. kat. szülők fia házasságkötésre jelentkezett FEKETE ZSUZSANNÁVAL, aki szül. Gyergyószentmiklóson, a néhai Fekete Károly unitárius és néhai Illyés Gabriella róm. kat. szülők leányával. Hirdetjük először.