Hirdetések – június 23

• Június folyamán minden szentmise előtt háromnegyed hattól Jézus Szíve litániát végzünk.
• Ma este 19 órától Tánc által fejlődünk címmel a Hóvirág néptáncegyüttes és az Esély program mozgássérült gyerekeinek közös előadására kerül sor a Művelődési Ház színháztermében. Minden néptánckedvelőt szeretettel várnak. A belépés ingyenes, adományaikat a helyszínen elfogadják.
• Hétfőn, június 24-én, Keresztelő Szent János születésének ünnepe. Búcsús szentmisék lesznek de. 1100-órától Tekerőpatakon és Háromkúton.
• Csütörtökön, június 27-én du. 17 órától búcsús szentmise lesz az Igó hátánál a Szent László téren.
• Június 27-én, csütörtökön de. 11 órakor kezdődő szentmisében Hanuleac Tamást diakónussá szentelik Csíksomlyón. A szentelésre autóbusz indul, amelyre jelentkezni lehet a plébánián.

• Június 29-én, szombaton Szent Péter és Pál apostolok ünnepe. Kötelező ünnep! Az ünnepi szentmise este 18 órakor lesz. Búcsús szentmise lesz Csomafalván de. 1200 órától. Ezen a napon van a papszentelés Gyulaférváron. Imádkozzunk a felszentelendőkért.
• A Gyulafehérvári Caritas – KI-ÚT konzultációs program lelkigyakorlatot szervez, szenvedélybetegeknek és hozzátartozóinak Gyergyószentmiklóson, Szent Benedek Tanulmányházban július 4-7. között csütörtök 18 órától - vasárnap 13 óráig.
Részletek a lelkigyakorlattal kapcsolatban a hirdetőtáblán olvashatnak!
• Július 7-én tartjuk a 25 és 50 éves házassági évfordulók megünneplését. Kérjük a jubilálókat és hozzátartozóikat jelentsék a plébánián az ünneplő párokat.
• Assisi Szent Ferenc iskolája néven gyerektábor lesz 4. – 8. osztályos gyerekek számára Csíksomlyón július 18 és 21 között. Részvételi díj: 30 lej. Részletek a hirdetőtáblán és a sekrestyében.

Az Anyaszentegyház házasságot hirdet:
• ILYÉS ISTVÁN, szül. Gyergyóalfaluban, az Ilyés István és Mihálydeák Erzsébet róm. kat. szülők fia házasságkötésre jelentkezett BÁLINT ÁGNESSEL, aki szül. Gyergyószentmiklóson, a Bálint József és Antal Anna róm. kat. szülők leányával. Hirdetjük először.

• SÁNTA ISTVÁN, szül. Gyergyószentmiklóson, a Sánta István és Bíró Mária róm. kat. szülők fia házasságkötésre jelentkezett KÉMENES ANNA-MÁRIÁVAL, aki szül. Gyergyószárhegyen, a Kémenes Gyula és Csergő Márta róm. kat. szülők leányával. Hirdetjük harmadszor.

A Szent István plébánia javára, valamint a harangláb építésére
Összesen: 250 lej