Hirdetések - november 15.

• A hittan órák, az ifi óra, bérmálási felkészítő, a beosztás szerint lesznek megtartva.
• Búcsús szentmise lesz a Szent Erzsébet öregotthonban csütörtökön, november 19-én de. 11 órától.
• November 20 helyett november 21-én, szombaton egész éjszakás virrasztás lesz a Szt. István templomban az esti szentmise befejezésétől egészen 22-én reggel a 9 órás szentmiséig. Mindenkit szeretettel várunk, bármelyik órában, bármennyi időre be lehet kapcsolódni! Aki szeretne imaórát vezetni, kérjük, iratkozzon a sekrestyében.
• Az idén is lesz adventi vásár a Szent István templom előtti téren. Célja: Segítséget nyújtani azoknak, akik rászorulnak. Kérjük azokat, akik részt szeretnének venni, jelentkezzenek a plébánia irodáján, hogy asztalt tudjunk biztosítani. Külön kérésünk, hogy csak kézműves munkákat ajánljanak eladásra. A vásáron résztvevők bevételének bizonyos százalékát szívesen fogadjuk a kitűzött cél elérése érdekében. Köszönjük!
• A Magyar Tudomány Napja tiszteletére A székelység a 12.–17. századi története és a Blénessy család címmel szervez nemzetközi történészkonferenciát az EME gyergyói fiókegyesülete és a Gyergyói Népfőiskolai Társaság november 18-án és 19-én a Korona nagytermében. Szeretettel várják az érdeklődőket!
• Nov. 20-án, pénteken este 19 órától előadóest lesz itt a templomban Paraliturgia címmel. Az előadóest a Kárpát-medence szakrális magyar népköltészetének legszebb alkotásait fogja egy csokorba. Szeretettel várunk mindenkit!
• November 28-án, szombaton de. 10 órától az esti szentmiséig lelki nap lesz a Szt. István plébánián. Előadó: dr. Mărgulescu Cotiso, a kolozsvári imádság háza vezetője. A lelki nap mottója: Fekete vagyok, mégis szép, azaz Milyennek lát engem Isten? Részvételi díj: 20 lej, ami tartalmazza az ebédet. (ebéd nélkül 10 lej)
• A Szent Miklós plébánia szeretetszolgálat perselyéből való felajánlásokból sok ruhanemű összegyűlt. Ezeket szeretnék szétosztani azoknak, akiknek valóban szükségük van rá. Emiatt ruha-börzére kerül sor, a plébánia nagy hittantermében, nov. 16.-án, hétfőn du. 16.00-18.00 óra között, valamint 17.-én, kedden 9.00-18.00óra között. Ez idő alatt bárki betérhet, hogy a számára és családtagjai számára szükséges ruhadarabokat kiválassza. Az adományok ingyen elvihetők.
• Keresztény sajtó kapható a templom kijáratánál. Keresztény Szó, Vasárnap, Krisztus világa.