Hirdetések - június 7.

• Kedden folytatódik a Szent Antal kilenced.
• Június hónapban minden este 17.45 órától Jézus Szíve litániát végzünk.
• Június 12-én, pénteken, Jézus Szent Szíve ünnepe. Főünnep. Búcsús szentmisék lesznek:
– D.e. 10.00-órától: a Botvári kápolnánál és Ditróban
– D.u. 17.00-órától: a Felszegi csengettyűnél
A Botvári kápolnához az indulás reggel 9.00-órától lesz a Szent Miklós templom elől.
• Pénteken, június 12-én este 19 órától a Belső Iránytű keretében Medugorje, ahol a csodára nem kell várni címmel beszélgetés lesz olyan személyekkel, akik más emberként tértek haza a zarándoklatról.
• Emmausz-kurzus (azaz Szentírás tanulmányozó hétvége) indul Gyergyóalfaluban június 12 – 14 között. A kurzus mibenlétéről és egyéb részletekről olvashatnak a hirdetőtáblán. Jelentkezési lap igényelhető a plébánián!
• Szombaton, június 13-án, Szent Antal ünnepén ministránsok találkozója lesz a szárhegyi ferences kolostorban, ahová biciklivel megyünk innen a plébániáról. Gyülekezés a plébánián 10.15 órakor.
• Az elsőáldozók csoportképei és a DVD-k átvehetők a plébánián. Az elsőáldozás alkalmával a templomban készített felvételek próbaképei is elkészültek, a plébánia irodájában megnézhetők és rendelhetők.
• Június 20-án, szombaton d.e. 10.00-órától lesz a 70. évesek kortárstalálkozója a Szent Miklós templomban.
• Plébániánkon 2016-ban bérmálás lesz. Kérjük a IX. és a X. osztályosokat (jövőben X. –XI.) és azokat, akik az előző években elmaradtak, hogy jelentkezzenek a plébánián átvenni a bérmálási jelentkezési lapokat.
• Templomunkban június 21-én tartjuk a 25 és 50 éves házassági évfordulók megünneplését. Kérjük a jubilálókat és hozzátartozóikat jelentsék a plébánián az ünneplő párokat.
• A Csíksomlyói Ifjúsági Találkozó aug. 11.-15. között lesz. Részleteket a találkozóval kapcsolatban a kifüggesztett plakátokon olvashatnak!