Hirdetések - március 29.

• Ma kezdődik a nyári időszámítás. A mi templomunkban a szentmisék időpontja nem változik, továbbra is az esti szentmisék 18 órától kezdődnek.
• Vasárnap/ ma az esti szentmise után a Szent Miklós templomban Sík Sándor papköltő verseinek előadása lesz, magyarországi előadókkal, ahová minden érdeklődőt szeretettel várnak.
• Húsvét közeledtével a kedves hívektől adományokat fogadunk el a Szentsír díszítésére.
• A hagyományossá vált nagyszerdai keresztút az idén is meg lesz tartva. A gyülekezés az örmény templomban nagyszerdán, ápr. 1-én du. 18 órakor lesz, majd áldás után indul a keresztút a Csobothegy-i Szent Anna kápolnához. Mindenkit szeretettel várnak!
• Nagyszerdán, április 1-én ellátjuk az elsőpéntekes és a húsvéti szentgyónást igénylő betegeket. Kérjük a hozzátartozókat, jelentsék a plébánián vagy a papoknál az ünnepi gyónást igénylő, de nem elsőpéntekes betegeket!
• A Szent Három nap programja:
NAGYCSÜTÖRTÖK:
- 18.00 – az utolsó vacsora emlékmiséje, utána oltárfosztás és szentségimádás
NAGYPÉNTEK:
- 12.00 – nagypénteki keresztút a Szent Miklós templomtól a temetőbe
- 17.00 – csonkamisének nevezett nagypénteki szertartás, amelyben az Úr Jézus szenvedésére és kereszthalálára emlékezünk, utána szentségimádás
NAGYSZOMBAT:
- 8.30 – Vízszentelés szertartása
- 8.45 –Jeremiás siralmai
- 9.00 – Szentségimádás a kifüggesztett program szerint. Még vannak üres órák, ahová jelentkezőket várunk az imádság vezetésére!
- 21.00 – vigília szentmise, utána feltámadási körmenet. Kérjük a híveket, hozzanak magukkal gyertyát!
HÚSVÉTVASÁRNAP:
- 6.30-kor a Szent Anna kápolnánál megtartjuk a hagyományos ételszentelést, igeliturgia keretén belül.
- 7.00 – Ünnepi szentmise keretében eledelszentelés itt a templomban.
9 órakor nem lesz szentmise, csak 11.30 órakor és este 18 órakor.
A határkerülés reggel 9 órakor indul a Szent Miklós templom előtti térről.
HÚSVÉTHÉTFŐ:
- két szentmise lesz itthon 11 és 18 órakor.
- 13.00 –szentmise a gyilkostói Szent Kristóf kápolnában.
• Plébánia Ifjúsága és egyben ministráns csoport zarándoklatát az idén is megszervezik Gyulafehérvárra, nagycsütörtökön. A zarándoklatra iratkozni lehet, Boldizsár Ferenc segédlelkésznél. Az utazás ára 40 lej. Az autóbusz hajnali 5 órakor indul a Szent Miklós plébániától.
• A békére nevelő nő mottóval, április 11-én, szombaton de. 10.00 órától a Nők lelki napját tartjuk a Szent Miklós plébánián. Jelentkezni április 7-ig lehet. Részvételi díj: 15 lej. Részleteket a hirdetőtáblán találnak.

Az Anyaszentegyház házasságot hirdet:

• LUKA LÁSZLÓ, szül. Marosvásárhelyen, a Luka Gusztáv és néhai Kóbori Melinda róm. kat. szülők fia házasságkötésre jelentkezett SAITOC GABRIELLÁVAL, aki szül. Gyergyószentmiklóson, a néhai Saitoc Vasile és Lecsenka Olga róm. kat. szülők leányával. Hirdetjük másodszor.

A Szent István templom és plébánia javára
Összesen: 480 lej