Hirdetések - február 15.

• Jövő héten a hittanórák a megszokott sorrendben lesznek. Az elsőáldozók számára is a plébánián lesz a hittanóra.
• Ma a templomi perselyezés az Ifjúsági lelkészség támogatására lesz fordítva.
• Ma van a farsangtemetés. A felvonulás 12 órakor indul a Szent Miklós templomtól a Népművészeti Alkotóházhoz. Szeretettel várnak mindenkit!
• Szerdán, február 18-án hamvazószerda, szigorú böjti nap, a szentmise este 18 órakor lesz. Ezzel elkezdődik a nagyböjt.
• Nagyböjt minden péntekén du. 17,15 órától keresztúti ájtatosságot tartunk. Megkérjük az imacsoportok vezetőit, hogy a keresztúti ájtatosságok vezetésének sorrendjét jelöljék be a sekrestyében található űrlapon.
• Elsőáldozó gyermekek szüleinek találkozója lesz csütörtökön, február 19-én este 19 órától.
• Gyergyó-kerületi HÁLÓ találkozóra kerül sor szombaton, február 21-én a Fogarassy Mihály Szakközépiskolában. Előzetes bejelentkezés kötelező. Elérhetőségek és részletes olvashatók a hirdetőtáblán.
• „Jöjjetek hozzám" – mottóval hívja szentségimádásra a város fiataljait és minden érdeklődőt a Szent István plébánia ificsoportja és a Szegletkő közösség. Ezzel bekapcsolódunk egy nemzetközi kezdeményezésbe, melynek célja, hogy a katolikus fiatalok imádkozzanak a világ fiataljaiért. A szentségimádás az egész világon egy időben, szerdán, február 18-án este 19 – 20 óra között lesz. Ezért a szokásos 20-ai szentségimádást előre hozzuk és február 18-án 20 órától 22 óráig tartjuk.
• Aláírásgyűjtés indult, amelyben kérjük a Mária rádió közvetítését a helyi kábeltelevízió – hálózatán. Felhívjuk a hívek figyelmét, hogy akik még nem írtak alá e cél érdekében megtehetik a szentmisék után a templom kijáratánál, vagy a plébánia irodában.
• A kedves hívek figyelmébe ajánljuk, hogy mindazon személyek, akik rendelkeznek jövedelmi adójuk 2 % -ával felajánlhatják az egyháznak is. A kitöltendő nyomtatványokat átvehetik a templom kijáratánál, amelyet kitöltve a plébánia irodájában kell leadni.
• Zarándoklat indul a Szentföldre az év folyamán több időpontban is. Részletek és elérhetőségek olvashatók a hirdetőtáblán.

A Szent István templom és plébánia javára összesen: 480 lej
- 3 név nélkül adományozó – 350 lej