Hirdetések – szeptember 28

• Ma van egyházközségünkben az örökös szentségimádási nap. 12 órakor kitesszük az Oltáriszentséget, és elkezdődik a szentségimádás a kifüggesztett sorrend szerint. Kérjük, a híveket minél többen vegyenek részt az imaórákon.
• Holnap, szept. 29-én Szt. Mihály ünnepe, a gyulafehérvári székesegyház búcsúja. Ezen a napon nincs irodai szolgálat.
• Holnap elkezdődnek a plébániai hittanórák a következő program szerint:
- Hétfőn: 13.15 - 14.15 – I. - II. osztály
             15.00 - 16.00 – IV. - V. osztály
             16.00 - 17.00 – VI. - VII. - VIII. osztály
- Kedden: 13.15 - 14.15 - III. osztály (elsőáldozók)
• Jövő héten első péntek, meglátogatjuk a betegeket és a szokásos szentségimádásokat megtartjuk.
• Felkészítőt tartunk szülők és keresztszülők részére pénteken, okt. 3-án este 18.30 órától.
• Lelki napot szervezünk pedagógusok részére október 4-én, szombaton, 10 – 14 óra között a Szent István plébánián. Szeretettel várunk minden érdeklődő pedagógust az együttgondolkodásra, lelki feltöltődésre.
• Jövő vasárnap a 11 órás szentmise keretében köszöntjük az Időseket itt a templomban. Szeretettel várunk minden Szépkorút!

• Azok az idén bérmálkozottak, akik fényképeket rendeltek átvehetik a plébánián!
• A kedves hívek figyelmét felhívjuk, hogy a Szent Miklós templomban szeptember 29-től, hétfőtől az esti szentmisék időpontja változik. Az esti szentmisék 18.00- órától lesznek.
• Október hónapban Rózsafüzér ájtatosságot tartunk minden este 17.30 órától. Arra kérjük a rózsafüzért társulat vezetőket, hogy a sekrestyében található űrlapokon jegyezzék be az októberi ájtatosságok vezetésének sorrendjét.
• Szerdán, október 1-én örökös szentségimádási nap lesz a Szent Miklós templomban, és egyben megünneplik az Idősek Világnapját. Az ünnepség 10.00 órától szentmisével kezdődik a Szent Miklós templomban, amelynek keretében kiszolgáltatják a betegek kenetét, majd a Korona termében ünnepi műsorra kerül sor. Kérjük, hogy beteg hozzátartozóikat segítsék, hogy tudjanak részt venni az ünneplésen.
• Körlevél: Az idén a Katolikus Magyar Bibliatársulat születésének 20-ik évfordulóját üli. Ezt az alkalmat a hívekkel és a papokkal közösen szeretnék megünnepelni okt. 25-én, Csíkszeredában. Megemlékeznek azokról, akik a Szentírás ismeretét és terjesztését eddig is szívügyüknek tekintették. „Aki a Szentírást nem ismeri, Krisztust nem ismeri" – mondja Szent Jeromos. Nagyon időszerű komolyan venni a Szentírást, ha ténylegesen ragaszkodunk katolikus keresztény hitünkhöz. Isten ma is szól hozzánk a Szentírás szavai által. „Szentírás vasárnapja alkalmából szeretettel adom mindnyájatokra főpásztori áldásomat és kívánom, hogy gyarapodjatok Isten Igéjének ismeretében! György érsek"

Adományok: - összesen: 625 lej
- 1 név nélkül adományozó – 35 lej
- Szász Erzsébet – a Balcescu utcából – 40 lej
- Elhunyt Baricz Albert családja – 300 lej
- Szilágyi István – a Virág negyedből – 200 lej
- Zerkula Antal – az Alsó Malom utcából – 50 lej

Az Anyaszentegyház házasságot hirdet:

• LACZKÓ NORBERT, szül. Gyergyóalfaluban, a Laczkó Károly és Bajkó Éva róm. kat. szülők fia házasságkötésre jelentkezett JÓNÁS TÜNDÉVEL, aki szül. Gyergyószentmiklóson, a Jónás Lajos és Silló Melinda róm. kat. szülők leányával. Hirdetjük harmadszor.

• BARICZ ELEMÉR, szül. Gyergyószentmiklóson, a Baricz Gábor és Gál-Pál Amália róm. kat. szülők fia házasságkötésre jelentkezett GURZÓ ESZTERREL, aki szül. Gyergyószentmiklóson, a Gurzó Tibor – Ignác és Becze Júlia róm. kat. szülők leányával. Hirdetjük másodszor.

• GOGA BÉLA, szül. Gyergyószentmiklóson, a Goga Adalbert és Székely Magdolna róm. kat. szülők fia házasságkötésre jelentkezett FÜLÖP IMOLÁVAL, aki szül. Gyergyószentmiklóson, a Fülöp Attila és Bicsak Edit róm. kat. szülők leányával. Hirdetjük először.