Hirdetések – augusztus 10

• Idén a Csíksomlyói Ifjúsági Találkozó aug. 12, kedd du. 16 órától aug. 16. szombat délig tart a csíksomlyói Szent István kollégium épületében és udvarán. Részletes információk a kifüggesztett plakáton és a www.csit2014 internetes oldalon. Szeretettel várják a fiatalokat!
• „Egy úton" címmel nemzetközi zarándok nap lesz a családokért, a Mária rádió szervezésével, aug. 16-án, szombaton. Gyergyószentmiklósról Szárhegyre zarándokolunk. A zarándok csoport szombaton, aug. 16-án 12.30 órakor indul a Szent Miklós templomból, majd ide érkeznek a Szent István templomba és egy közös áldás után együtt indulunk Szárhegyre, ahol részt veszünk a 16 órakor kezdődő szentmisén a ferences zárdatemplomban, amit a családok megáldása követ. Kérjük, hogy akik részt szeretnének venni a zarándoklaton, szombaton 12.30 órára, jöjjenek ide a templomba. Mindenkit szeretettel várunk, imádkozzunk együtt családjainkért.
• Nagyboldogasszony ünnepén, aug. 15-én, pénteken, itt a templomban az ünnepi szentmise du. 18 órától lesz. Az ünnep miatt nem lesz irodai szolgálat. Ezen a napon búcsús szentmisék lesznek: - Szárhegyen de. 12 órától
- Marosnyíren 12,30 órától.
• Szent István ünnepén, aug. 20-án a 18 órás ünnepi szentmise keretében ünnepélyes kenyér megáldás lesz.
• Szűz Mária királynő ünnepén, aug. 22- én pénteken a Kovács Péter tetőn:
- D.e. - Házszentelés
- 14.15 - órától - Keresztúti ájtatosság
- 15.00- órától – Búcsús szentmise
• Aug. 24-én, vasárnap a 11 órás szentmise keretében Msgr. Tamás József segédpüspök úr megáldja az elkészült tornyot és harangokat.
• T. Hajlák Attila „Mindennapok a Szűzanyával'' című könyve megvásárolható a sekrestyében. Ára 20 lej.

Az Anyaszentegyház házasságot hirdet:

• BURJÁN MÁTYÁS, szül. Gyergyószentmiklóson és lakik Varjason, a Burján András és Madaras Katalin róm. kat. szülők fia házasságkötésre jelentkezett SALAMON JUDITTAL, aki szül. Gyergyószentmiklóson, a Salamon József és Gál Teréz róm. kat. szülők leányával. Hirdetjük harmadszor.

• PÉTER LÓRÁNT, szül. Gyergyókilyénfalván, a Péter Árpád és Imre Emília róm. kat. szülők fia házasságkötésre jelentkezett PÁLL ANDREÁVAL, aki szül. Gyergyószentmiklóson, a Páll Zsombor és Angi Ildikó róm. kat. szülők leányával. Hirdetjük először.